AYYA

29 Kasım 2014 Cumartesi

Make-up!

  Bir kadının en çok sevdiği ve gerekirse uzun süreler harcadığı makyaj için herkesin tercihleri farklı. Ben genel olarak sade, günlük makyaj yanlısı biriyim. Bu yüzden sabit kullandığım ürünlerden bahsetmek istiyorum biraz.

Ruj, lip gloss, lip balm
 Bu ara favori kullandığım rujum Deborah'ın long lasting demimatlipstick ürünü. Bendeki 06 numara. Mat olması ve kalıcılığı muhteşem! Türkiye'de var mı bilmiyorum ama rastlarsanız en az bir tane edinin(şiddetli tavsiye)

Bir diğeri yaz günleri için vazgeçilmezim olan Inglot'un lip glossu. Rengi, uygulanışı harika. Diğer lip balmlar gibi yapış yapış da değil (tamam birazcık öyle). Artık Türkiye'de yok bu marka fakat başka bir şirket altında tekrar gelecek diye duymuştum. Bendeki 66 numara.
Mesauda markasını duymamış olabilirsiniz. Bu marka da Milano'nun, ne kadar şaşırtıcı değil mi? Her neyse, şu ana kadar sadece lip glossunu kullandım,bence başarılı. Bendeki numarası 206.


Lip balm olarak şu sıra Blistex ve Rimmel'in Keep Calm serisinden bir tanesini kullanıyorum. Blistex, renksiz, yumuşak ve kokusu çok güzeel! Rimmel ise renkli ve günlük ruj olarak kullanılabilir.
Concealer
  
 Her kadın gibi kullandığım bikaç concealer markası oldu tabii ki! Ancak en iyileri sıvı olanlar sanırım. Şu sıra favorim Loreal true match, yine de denemek için Deborah'ın 24 ore perfect cover stick'ini aldım(rengi yeşil olan).


Maskara
  En çok değiştirdiğim ürün diyebilirim. Kirpiklerim çok sık, uzun ve kıvrık değil. Bu yüzden bu üçünü birden arıyorum fakat yaklaştığım bir ürün olmadı. Şu an kullandıklarım Max Factor ve Loreal.


Eyeliner, göz ve kaş kalemi
  Yine en çok değiştirip en iyisini aradığımız bir ürün daha,eyeliner! Şu an kullandığım ortalama bir ürün, Gratis'lerde bulabileceğiniz the Balm markasında da kullandığım bir dipliner var. Ürün simsiyah uygulaması kolay fakat ufacık bir ıslaklıkla mahvoluyor. Bu yüzden günlük kullanımım Deborah'tan edindiğim bu eyeliner dan yana. Göz kalemi de Deborah 24 ore serisinden. Kaşım içinse Max Factor kaş kalemi kullanıyorum, fakat Loreal ya da Benefit'in kaş rimellerini de deneyin derim çok başarılılar.Farlar
  Dediğim gibi günlük makyajı seviyorum bu yüzden farı genelde yağlanan göz kapaklarımı pudralarmışcasına kullanıyorum. Bu yüzden seçimim de hafif renkler üzerine oluyor. Gece içinse toprak tonlarının koyu renkleriyle smokey makyaj yapıyorum. H&m in bu paletleri gerçekten harika ve uygunlar. Paletin birinde kaş için farlar var fakat o kadar güzel ve matlar ki ben onları da far için kullanıyorum:) En sondaki de Loreal ve gece için mükemmel! 


 Yüz ürünleri ve allıktan söz etmediğimin farkındayım fakat dediğim gibi sade günlük makyajdan yanayım. Bir dahaki postta onlardan bahsederiz:) sevgiyle kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder